Одеська обласна футбольна асоціація висловлює глибоке співчуття рідним та близьким у зв’язку зі смертю Валентина Ілліча Бліндера (радянський український футболіст єврейського походження, нападник. Майстер спорту СРСР з 1962 року. Закінчив Одеський державний університет. Кандидат хімічних наук.). Валентин Бліндер народився 20 жовтня 1937 року в Одесі. Розпочинав грати в футбол на галявинах Ярмаркової площі за одеську заводську команду ЗОР. Перший тренер — Володимир Леонтійович Онищенко.
Всю свою ігрову кар’єру провів в одеському СКА — з першого дня служби в армії, на яку був призваний у 1956 році. Перші два роки грав за клубну команду, після чого пробився в основний склад.
Був вправним дріблер, сильно бив з лівої ноги, добре пасував. Грав у складі збірної України, Одеси. Однак, на думку фахівців, Бліндеру до кінця не вдалося розкритися через серйозні травмм. Дебют в основному складі майстрів СКА був дуже вдалим. Сам він діяв на лівому краю, а напівсереднім був технічний, швидкий форвард Дмитро Підлісний, з яким він відразу зігрався.
Звання «Майстер спорту СРСР» отримав в 1962 році за участь в іграх за збірну України класу «Б».
По завершенні кар’єри гравця розпочав тренерську діяльність. Спочатку допомагав тренувати, а в липні 1969 року став головним тренером одеського СКА, яким керував до кінця року.
Згодом Бліндер пов’язав своє життя з науковою діяльністю, працював провідним науковим співробітником Фізико-хімічного інституту захисту навколишнього середовища і людини Міністерства освіти і науки та Академії наук України. І знаходив час поєднувати свою основну роботу з тренерською діяльністю в ДЮСШ СКА (Одеса), очолював команду заводу «Продмаш». Відкрив декількох талановитих футболістів, провідне місце серед яких займає Леонід Буряк.

Оновлено. У неділю о 14:00 в Будинку офіцерів (вул. Піроговська) відбудеться прощення.

Оновлено. Сюжет з церемонії прощання з Валентином Бліндером

1