Президент України Володимир Зеленський звернувся до народу, розповівши про свою робочу поїздку на Миколаївщину та Одещину.
«Повертаюся з півдня — відвідав сьогодні наші передові позиції на Миколаївщині, відвідав сам Миколаїв, а також Одеську область. Поспілкувався з нашими захисниками, захисницями — військовими, поліцейськими, нацгвардійцями, теробороною. Настрій у них упевнений, і по очах видно, що всі вони не сумніваються в нашій перемозі. Подякував за службу, за захист нашої держави. Подякував батькам таких хоробрих дітей. Справді дуже міцних.
Вручив нагороди найкращим. Вручив орден «Золота зірка» Герою України — полковнику Вадиму Сухаревському, командиру 59-ї окремої мотопіхотної бригади.
Південь ми нікому не віддамо, все своє — повернемо, і море буде українським і безпечним.
І в Миколаєві, і в Одесі провів наради з нашими військовими, з усіма посадовцями, які відповідають за оборону й забезпечення цих областей. Заслухав доповіді щодо руйнувань, яких області зазнали від російських ударів. Втрати — значні. Багато житлових будинків зруйновано, порушена цивільна логістика, багато соціальних питань. Доручив зробити більш системною допомогу людям, які втратили близьких. А все зруйноване обов’язково відновимо. Немає в Росії стільки ракет, скільки в наших людей бажання жити.
Предметно пройшлися по економічній ситуації, по роботі аграрного сектору. Обговорили безпеку наших портів і можливості для експорту нашої агропродукції. Наша позиція чітка й незмінна: щойно вдасться гарантувати безпеку за допомогою міжнародного посередництва, Україна зробить усе можливе для протидії продовольчій кризі у світі, яка виникла через російську війну, — і в Азії, і в Африці, і в більшості країн Європи.
У Миколаєві й Одесі відвідав міські лікарні. Подякував лікарям, медичним сестричкам — вони просто наші герої. Напередодні Дня медика привітав з професійним святом.
Поспілкувався з нашими оборонцями, які були поранені в боях.
Вчора підписав указ про присвоєння звання генерал-майора командувачу Медичних сил Збройних сил України Тетяні Остащенко. Мав честь сьогодні особисто привітати Тетяну Миколаївну з цим званням.
І я недарма завжди кажу у своїх зверненнях «захисники й захисниці». І хочу, щоб усі ми в Україні завжди підкреслювали внесок і чоловіків, і жінок в оборону нашої держави.
Головні мої враження сьогодні — абсолютна гордість за наших людей. Пишаюся всіма, хто захищає державу! Вдячний усім, хто рятує людей!
Слава Україні!»
З сайту УАФ