Всім нам 2021 рік запам’ятався континентальним футбольним форумом «ЄВРО-2020» – найбільш результативним Чемпіонатом Європи за весь час! Та успіхом нашої національної збірної з футболу, яка увійшла у вісімку найкращих команд старого світу!

Одесит Георгій Бущан показав гарну гру і за результатами групового етапу потрапив до трійки найкращих стражів воріт!

2021 рік це ЮВІЛЕЙНИЙ рік для новітньої історії нашої країни! Відсвяткували 30 років НЕЗАЛЕЖНОСТІ УКРАЇНИ! 30 років і Українській асоціації футболу. Масштабні святкування, за участі Президента України Зеленського, Президента УЄФА Чеферіна, Президента УАФ Павелка, представників європейських футбольних асоціацій, легендарних зірок футболу та представників регіональних асоціацій пройшли в київському оперному театрі 9 грудня!

З цікавого. В Одесі цього року відбувся футбольний рекорд! Найстарший професійний футболіст України – одесит Микола Іванович Лиховидов, президент та гравець клубу «Реал Фарма» (Одеса) – вийшов на поле у 55 років, 1 місяць і 21 день!

Важливе. На Алеї футбольної слави біля стадіону “Чорноморець”, було відкрито дві нові “ЗІРКИ” легендарним представникам Одеського футболу! Свою “ЗІРКУ” отримав Леонід Чеботарьов та Петро Найда!

ООФА забезпечила участь Збірної команди Одеської області у футбольних змаганнях  Літньої Гімназіади-2021. Успішний виступ і в результаті “СРІБЛО” літньої Гімназіади України з футболу у Збірної Одеської області під керівництвом Олександра Єрмакова та Ігоря Покариніна!

2021 рік, як і 2020-й, мав достатньо тривалі періоди жорстких карантинних обмежень, викликаних сплесками захворюваності на коронавірус. Обмеження стосувалися заборони на проведення змагань та масових заходів. Через це було проведено не всі заплановані футбольні змагання. Але багато всього було зроблено!

Шановні читачі офіційного сайту Громадської спілки “Одеська обласна футбольна асоціація”, Вашої увазі пропонується інформація (у декількох частинах) про виконану роботу задля розвитку футболу, та всіх його різновидів, на території Одеської області у 2021 році.

Взаємодія з УАФ. Реалізація національних проектів

Одеська обласна футбольна асоціація, як постійний колективний член Української асоціації футболу, брала участь у національних заходах. Представники ООФА проходили навчання під час серії вебінарів від фахівців УЄФА та УАФ, які ділилися досвідом з реалізації проекту Grow. Вебінари, присвячені розвитку футболу в регіонах, відбулися на платформі ZOOM.

ООФА, в якості «офіційної регіональної асоціації», єдиної в Одеській області, реалізує всі національні проекти, які проводить Українська асоціація футболу по всій країні. Як, наприклад, дитячий фестиваль «Відкриті уроки футболу».

Через карантинні обмеження у 2021 році знову, як і минуло річ, стояло питання про відміну всіх фестивалів по країні. Але все ж таки одинадцятий за ліком фестиваль в Одеській області відбувся! І пройшов він у травні в селищі Усатовому на шикарному новому стадіоні!

Було проведено велику спільну організаційну роботу – представниками місцевої влади, обласної поліції, обласної футбольної асоціації. Було враховано всі обмеження щодо проведення масового дитячого заходу безпечно із дотримання всіх рекомендацій щодо нерозповсюдження коронавірусної інфекції. Для підготовки до проведення такого заходу, команда тренерів-волонтерів Одеської обласної футбольної асоціації брала участь в навчальних всеукраїнських семінарах, які було організовано в Запоріжжі та Вінниці Українською асоціацією футболу.

Дуже важливо, що до таких фестивалів залучають дітей, навіть які не займаються спортом. А через такі футбольні ігри, в яких всі учасники переможці – формується любов до занять спортом, до занять футболом!

Після проведення таких фестивалів в подарунок від Української асоціації футболу, на місцях залишається багато футбольних м’ячів, футбольної амуніції, екіпірування та обладнання.

Проект UEFA Playmakers. У квітні 2021 року Арцизькі футбольні тренери стали учасниками Проекту UEFA Playmakers в Україні. Для того щоб зробити футбол цікавішим для дівчат, директор Арцизької ДЮСШ Віталій Мігов і вчитель фізичної культури Виноградівської школи Олексій Черкес пройшли навчання на спеціальних курсах УЄФА і стали тренерами проекту UEFA Playmakers в Україні.

Проект Playmakers спрямований на формування у дівчат впевненості в рухах, заохочення творчого мислення і легкого спілкування з друзями. За допомогою тематичного тренування в цікавій ігровій формі майбутніх спортсменок ознайомлять з основними футбольними правилами. Учасниці проекту оволодівають футбольними техніками за принципом «від простого до складного», а процес навчання проходить в тристоронньому співробітництві: тренер, дитина, батьки.

11 листопада 2021 році в Одесі на стадіоні «Чорноморець» відбувся футбольний матч між національними збірними командами України та Болгарії. І це стало справжнім футбольним святом для Одещини! УАФ та ООФА спільними зусиллями забезпечили безкоштовне відвідування міжнародного матчу для понад тисячі дітей зі всієї Одеської області! Матч національних збірних в Одесі також мали змогу відвідати діти з особливими освітніми потребами.

Далі буде…

1