Валерій Донкоглов: "Відзначу всю команду, всі гравці провели сезон добре та самовіддано" 

Визначився чемпіон Одеської області сезону -2021. У вищій обласній лізі перемогу святкували футболісти ФК “Імені В.З.Тура” з Татарбунарської об’єднаної територіальної громади. Для підопічних Валерія Донкоглова – це вже третє чемпіонство за останні чотири сезони. В інтерв’ю кореспонденту спецпроекту сайту FootBoom “Аматорський футбол” головний тренер ФК “Імені В.З.Тура” (Татарбунарська ОТГ) поділився враженнями від сезону та розповів про майбутнє команди.

– Валерію Вікторовичу, ваші враження від “золотого” сезону для вашої команди?

– Вони найпозитивніші. Якщо за п’ятибальною шкалою, то поставлю команді тверду четвірку. Бо все ж не всі матчі ФК “Імені В.З.Тура” ” (Татарбунарська ОТГ) провів ідеально, деякі ігри відверто не склалися. Насамперед два програні виїздні поєдинки проти усатівського “Хаджибея” (2:0) та ФК “Затока” (2:1). Це були дві наші поразки за весь чемпіонат. Причина поразок? Після виграного нами зимового чемпіонату Одеси , а цей турнір, вважаю, є сильнішим за область, у наших гравців з’явилася деяка самовпевненість у власних силах. Звісно, що є провина тренерського штабу – не зуміли належним чином налаштувати футболістів на поєдинки. “Імені.В.З.Тура” оформити своє чемпіонство планував значно раніше.

– Які матчі своєї команди можете виокремити?

– Наша команда провела багато яскравих поєдинків. Виокремлю наступні зустрічі: гостьові з ФК “Кулевча” (1:2) та СК “Ізмаїл” (1:3); домашні з “Хаджибеєм” (3:2) та “Затокою” (3:0). У цих матчах здобули впевнені перемоги.

Валерій Донкоглов: "Відзначу всю команду, всі гравці провели сезон добре та самовіддано"  - изображение 1

– Що скажете про рівень обласного чемпіонату?

– Рівень залишився таким, яким і був. Те, що не підвищився, так це точно. Нам усім є над чим працювати.

– Кого відзначите з футболістів, хто провів сезон на одному подиху, без збоїв?

– Відзначу всю команду, всі гравці провели сезон добре та самовіддано. У нас немає одного яскраво вираженого лідера, маємо рівний і стабільний склад. “Імені В.З.Тура” – це міцний моноліт.

– Тоді розкрийте секрет успіху. За останні чотири сезони “Імені В. З. Тура” тричі ставав чемпіоном області. За рахунок чого вдається бути топ-аматорською командою на Одещині?

– Про фактор успішності я вам щойно сказав: це стабільність та зіграність складу. Саме від цього ми й “танцюємо”, ставлячи задачі на сезон. Щоправда, трохи непокоїть те, що у нас забагато вікових гравців. Середній вік команди – 27 років. У цьому аспекті вже є деякі напрацювання. Зокрема у “молодіжці” “Імені В.З.Тура”, яка виступає у першій лізі чемпіонату Одеської області, є ряд футболістів, які на підході до основної команди. Також розглядаємо інші варіанти запрошення молодих перспективних футболістів. Вважаю, що потребує підсилення позиція опорного та атакувального півзахисників, а також лінія нападу.

– Хто з ваших футболістів свого часу пограв на професійному рівні?

– Нинішнього сезону у нашому складі були три наддосвідчені футболісти: 40-річний півзахисник Андрій Веселов, 38-річний нападаючий Олег Підлетейчук та 36-річний центральний захисник Віталій Базан . Всіх їх об’єднує досвід виступів за команду другої ліги чемпіонату України “Реал Фарма” (Одеса). Також пограли на професійному рівні Олексій Макасер та Іван Короткий.

– Розкажіть про тренерський та керівний склад ФК “Імені В. З. Тура”.

-Посади президента клубу у нас немає. У тренерській роботі мені допомагає рідний брат Віталій Донкоглов та Олександр Мукієнко, який є начальником команди і виконує адміністративні функції.

– Яка у команди інфраструктура?

– Суперників приймаємо на добротному стадіоні у селі Дмитрівка, що входить до складу Татарбунарської ОТГ. Сільська арена, якою ми користуємося безкоштовно, обладнана всім необхідним: роздягальні, душові, суддівська кімната, сауна, невеличкий басейн. У Дмитрівці ми лише граємо, а тренуємося в Одесі, адже багато наших гравців проживають в обласному центрі. Власної тренувальної бази поки що не маємо, транспорт на матчі орендуємо.

– Чи відчуває команда підтримку дванадцятого гравця?

– Ще й яку! Атмосфера у Дмитрівці під час футбольних матчів неймовірна! Підтримати “Імені В.З.Тура” приходить 300-400 глядачів. Такою відвідуваністю не можуть похвалитися деякі клуби другої ліги чемпіонату України. Вболівальники як Дмитрівки, так і всієї Татарбунарської ОТГ, є відданими та вірними своїй команді. Вони навіть за власні кошти виїздять на наші гостьові поєдинки. В кожній грі ми відчуваємо їхню підтримку.

– Як у Татарбунарській ОТГ справи з дитячо-юнацьким футболом?

– Все гаразд з цим питанням. Крім дорослої та молодіжної команд у структуру клубу входять чотири різновікові дитячою-юнацькі групи. Вони виступають у чемпіонаті ДЮСШ Одеської області. Дітвора отримує від футболу величезне задоволення.

– Чи не плануєте наступного сезону заявитися в чемпіонат України серед аматорів? Можливо це буде аматорський кубок України?

– Ні. Нам до цього ще далеко. Ми по- справжньому любительський клуб: всі хлопці мають основне місце роботи, а футболом займаються у вільний час. Важливу роль, щоб грати в аматорах України, відіграє фінансова складова. У “Імені В.З.Тура” немає заможних спонсорів, фінансуванням нас забезпечує Татарбунарська ОТГ на чолі з міським головою Андрієм Петровичем Глущенком та депутатами міської ради. Тому, користуючись нагодою, хочу висловити щиросердечну подяку цим людям. А ми поки що всі свої сили зосередили на виступах у чемпіонаті Одеської області.

ДОВІДКА

ФК “Імені В.З.Тура” (Татарбунарська ОТГ) засновано 2017 року. Засновником клубу є Віктор Донкоглов – патріот рідної землі, великий шанувальник футболу. Віктор Георгійович особисто посприяв появі клубу, згодом йому вдалося залучити спонсорів. Від самого початку команду очолює 50- річний Валерій Донкоглов. Валерій Вікторович – уродженець села Дмитрівка Татарбунарської ОТГ Одеської області . Він має середню медичну освіту, а тренерську діяльність поєднує з роботою фельдшера у ФАПі свого рідного села. Що стосується назви команди, то її названо на честь Василя Захаровича Тура, без перебільшення – легенди сільського господарства України. Герой Соціалістичної Праці Василь Тур був головою колгоспу імені Татарбунарського повстання з 1955 до 1986 року! За його ініціативи у Татарбунарах був заснований футбольний клуб “Повстання”, який є одним із найтитулованіших в Одеському обласному футболі. Зокрема рекордсменом за кількістю перемог у Кубку Одеської області. Неодноразово “Повстання” ставав чемпіоном СРСР серед сільських колективів. У 1979-1986 роках у Татарбунарах проводився щорічний всесоюзний турнір “Дружба” на призи В. З. Тура. 13 липня 1986 року Василя Захаровича не стало… Його вклад у становлення футболу у Татарбунарському районі величезний.

З сайту amateur.footboom.com

1