В квітні 2021 року Одеською обласною футбольної асоціацією (далі – ООФА) вперше організовано та проведено турнір з електронного футболу, або, як його ще називають кіберфутболу. Прес-служба ООФА поспілкувалась з керівником цього напряму футболу в обласній асоціації, відомим спортивним журналістом Дмитром Богомоловим.

Прес-служба ООФА: Дмитро, ви відповідальна особа за напрям еФутболу в ООФА, декілька слів про це – як виникла така думка? Чому саме ви? Це регіональний проект чи такий всеукраїнський рух?

Дмитро Богомолов: Вже 14 років пишу про футбол та інші види спорту, як спортивний журналіст та останні декілька років коментую різні кіберспортивні дисципліни. Світ спорту не стоїть на місці, розвиваємось й ми. Надійшла пропозиція від Української асоціації електронного футболу (далі – УАЕФ) та ООФА очолити обласну асоціацію електронного футболу та я з радістю погодився. Будемо популяризувати футбол у всіх проявах та обмінюватись досвідом між футболістами та тренерами, а також професійними кіберфутболістами. Спробуємо додати ці тактичні знання та віртуальне моделювання у тренерські курси.

П.с.: Відкритий Кубок Одеської області з ФІФА21 це перший он-лайн кіберфутбольний турнір організований ООФА, чи важко було організувати? З ким співпрацювали під час підготовки? Хто допомагав та підтримував?

Д.Б.: Раніше був досвід проведення онлайн та офлайн змагань з кіберфутболу, де ООФА також була партнером. Але не вистачало офіційності та якійсь час турніри не проводилися. З цього року кіберспорт офіційно був визначений видом спорту в Україні. Зараз готуємося до змагань у рамках УАЕФ, але потрібно “накатувати практику” спортивною мовою. Організувати змагання вийшло завдяки співпраці ООФА та Федерації кіберспорту Півдня України. У розповсюдженні інформації, анонсів та огляді дуже допомогли медіапартнери інформ-портали «OdessaOnline», «Odessa-sport» та Національний Олімпійський комітет в Одеській області. Призи надали партнери «Red Bull» та «BuduSushi». УАЕФ люб’язно надала для першого місця м’яч з автографами одних з найкращих кіберфутболістів країни, зокрема, розписалися Максим Fear Бобер, Олексій ForlanFS Мерсер, Денис Flewless_phoenix Євтушик, Ярослав BlackStar98 Гурмак та Даніїл xSHILITO Шелаєв. За що окрема вдячність Президенту УАЕФ Владиславу Шовковському, який робить все необхідне для розвитку електронного футболу в Україні. Подяка ООФА, та особисто Сергію Галюзі за допомогу в організації, асоціація надала унікальну сувенірну продукцію для призового фонду. Турнір пройшов за підтримки Одеського міського голови.

П.с.: Як пройшов Кубок? На якій платформі відбувалось проведення турніру? Хто учасники? Хто переможець?

Д.Б.: Турнір пройшов на високому рівні у цікавій боротьбі у режимі он-лайн на PS4. Трансляції півфіналів та фіналу були на платформі Twich, де проходять стріми з усіх видів кіберспорту. Приймали участь у змаганнях 27 кіберфутболістів у віці старше 16 років. Усі використовували свої унікальні склади Ultimate Team. Переміг у фіналі учасник з Дніпра 16-річний Андрій STEPOVER Шакалов, який у двоматчевому протистоянні здолав дніпрянина Даніїла xShilito Шелаєва – 4:3, та що символічно забрав м’яч на якому розписався його суперник. Бронзу взяв одесит Олег Krisaleksenko Алексенко.

П.с.: Ви класно коментували матчі Відкритого Кубку Одеської області з ФІФА21, такий супровід чи обов’язковий для всіх еФутбольних змагань? Чи не було для Вас дивним коментувати комп’ютерну гру? Чи мали раніше такий досвід?

Д.Б.: Дякую, гадаю в такому форматі з живими коментарями цікавіше слідкувати за дійством. Бажано, щоб такий супровід зустрічався частіше, але треба краще підтягнути саме знання гри, її тонкощів. Раніше коментував й особливо ефектно це виглядає, коли глядачі присутні вживу, але через карантинні обмеження поки що це, нажаль, неможливо.

П.с.: Які плани у ООФА щодо розвитку еФутболу в Одеській області? Можливо проанонсуєте наступні змагання?

Д.Б.: Плани наполеонівські. Будемо частіше збиратися та організовувати ком’юніті. Нажаль не у всіх бажаючих є ліцензії та ФІФА 21, потрібно шукати можливості для розповсюдження та активізації ще більшої аудиторії. Гадаю в цьому році буде ще декілька турнірів. Про їх проведення повідомимо заздалегідь.

1