Звіт за 2020 рік Громадської спілки «Одеська обласна футбольна асоціація». Частина друга.

Продовжуємо інформувати про роботу проведену у 2020 році Громадською спілкою «Одеська обласна футбольна асоціація». З першою частиною звіту можете ознайомитися ТУТ↵.

2020-й став роком, який перевіряв всіх: на міцність здоров’я кожного, на можливості підлаштовуватися під нові реалії як людей так і організацій, на людяність всіх нас! Асоціацію, як спортивну організацію, дуже сильно обмежила в діяльності заборона на проведення масових заходів та, навіть, обмеження на проведення тренувальних заходів. Але обмеження не зупинили нас і ми не сиділи склавши руки чекаючи на те, що колись все вирішиться само собою.

Надихнувшись закликом президента Української асоціації футболу Андрія Павелко та прикладом по наданню посильної допомоги у зв`язку з коронавірусом, керівництвом ООФА було вирішено, в межах своїх сил, надавати допомогу у важкій ситуації ветеранам футболу. Було складено графік відвідування ветеранів футболу Одещини.

З березня 2020 року, на постійній основі, фахівці ООФА збирали пакунки з харчовими продуктами і ліками та робили об’їзд ветеранів футболу. Для цього був запущений челендж «Допоможи другу — подолай ризик розповсюдження коронавірусу», створено групу, яку координував виконавчий директор ООФА, запрошені всі бажаючи долучитися до челенджу через офіційний сайт ООФА. Мета – обмежити спілкування літніх людей з оточуючими, задля збереження їх здоров’я та забезпечити ветеранів всім необхідним. На нашому сайті ми постійно інформували про челендж.

Асоціації вдалось залучити до благої справи однодумців та влаштувати декілька спільних акцій. Наприклад, разом з громадською організацією «Місто майбутнього» та рестораном «Риба» було організовано доставку гарячих обідів прямо в помешкання відомих ветеранів футболу – акція “Нагодуй ближнього”. Також, разом з благодійним фондом Даяни Ястремської та за підтримки депутата Олександра Горенюка було влаштовано акцію привітання з Великоднем наших супергероїв сучасності –  медичних працівників лікарні Водників. Благодійному фонду «Корпорація монстрів» від керівництва та партнерів ООФА було передано необхідні продукти задля системної допомоги людям літнього віку міста Одеси.

Асоціація та особисто перший заступник голови Дмитро Бібергал разом з родиною надавали адресну допомогу ветеранам футболу, які потрапили у скрутне становище. Так було зроблено операції та забезпечено проведення відновлювальних процедур після операцій Володимиру Нечаєву, Валерію Москвичьову, Володимиру Малому. В серпні 2020 року було організовано та проведено матч на честь 70-річчя капітана бронзового «Чорноморця-1974»! На стадіоні «Спартак» зібрались відомі футбольні люди, які змогли висловити свою повагу та підтримку особисто ювіляру і надати посильну допомогу. Представники влади міста та області вшанували досягнення В.Нечаєва своїми нагородами і відзнаками.

На жаль, у 2020 році велика футбольна родина Одещини зазнала непоправних втрат. Пішли з життя Хасан Хасаєв, Георгій Городенко, Володимир Дзюба, Іван Коваленко, Валерій Наумов, Віктор Соловьов, Олег Тарадай… ООФА висловлює співчуття близьким та рідним…

Одеська обласна футбольна асоціація закликає всіх небайдужих приєднуватися до надання допомоги нашим заслуженим ветеранам футболу! Разом ми зможемо більше! Свою фінансову допомогу ви можете перерахувати на рахунок ООФА або Благодійного фонду «Одеський фонд футболу» задля реалізації статутних цілей з позначкою у призначенні платежу – «безповоротна фінансова допомога ветеранам футболу Одещини»:

Громадська спілка «Одеська обласна футбольна асоціація»
Код ЄДРПОУ 41875695
Р/р UA 91 328209 00000 2600 8010 0507 77
ПАТ АБ «Південний», МФО 328209

Благодійний Фонд «Одеський фонд футболу»
Код ЄДРПОУ 42309540
Р/р UA 29 307123 00000 2600 2010 6220 19
ПАТ «БАНК ВОСТОК», м. Дніпро

2020 рік приніс нам нові можливості та нові об’єднання задля розвитку футболу на Одещині. Про навчання вчителів фізичної культури спільно з Одеською академією неперервної освіти обласної ради ми вже розказували. Про спільні зусилля в допомозі ветеранам також. Нам приємно проінформувати громадськість про досягнену домовленість з Одеською міською радою (далі ОМР). У жовтні між ООФА та ОМР був підписаний Меморандум щодо розвитку шкільного футболу в місті Одеса. Меморандумом визначено докладання спільних зусиль в проведенні масових дитячих міських змагань «Одеська шкільна футбольна ліга» (далі ОШФЛ). В листопаді на стадіоні «Спартак» задля привернення уваги на таку масштабну подію було проведено одноденний футбольний турнір «Кубок відкриття ОШФЛ», в якому взяли участь 16 команд у двох вікових категоріях. На жаль карантинні обмеження не дозволили стартувати «ОШФЛ». Але напрацьоване в 2020 році буде реалізовано в 2021 році!

2020 рік приніс Одещині велику перемогу та досягнення у футболі! Так, представник Одещини, жіноча футбольна команда «Мрія-2006» з міста Ананьїв, стала Володарем Кубку Європейських чемпіонів з пляжного футболу! Це величезне досягнення 2020 року й навіть всього періоду новітньої історії українського футболу! ООФА привітала команду «Мрія-2006» та вшанувала переможців в Музеї футболу гарним урочистим заходом з легендарними гостями, подарунками та святковою вечерею!

Слід зазначити про те, що у 2020 році не відбулись деякі змагання, які завжди підтримує ООФА. Наприклад, були скасовані за рішенням Міністерства освіти і науки України всі обласні студентські футбольні та футзальні змагання, які щорічно відбуваються в рамках Обласних студентських ігор серед закладів вищої освіти.

В той же час, багато змагань різного рівня все ж таки вдалось провести, дотримуючись всіх рекомендацій щодо нерозповсюдження корона вірусної інфекції. Для організації та проведення таких спортивних заходів була проведена велика робота Українською асоціацією футболу – погодження, узгодження, затвердження різних документів, протоколів проведення футбольних матчів тощо. Вся інформація потім передавалась фахівцями УАФ на організаційних нарадах з представниками регіональних асоціацій/федерації. Футбольна спільнота на центральному та регіональному рівнях знаходилась у дуже тісній співпраці.

Також, на регіональному рівні, управлінням фізичної культури та спорту Одеської обласної державної адміністрації постійно проводились наради на яких обов’язково були присутні представники ООФА. Така робота відбувалась у дистанційному форматі за допомогою засобів зв’язку.

Нам радісно проінформувати громадськість що в 2020 році, враховуючи всі складнощі, викликані коронавірусом, все ж таки відбулись обласні аматорські змагання – Чемпіонат, Першість та Кубок, Зимова Першість Одеської області! Відбулись обласні дитячі змагання – Першість серед дитячо-юнацьких футбольних клубів (ДЮФК), Фінальна частина Першості серед ДЮСШ, Зимова Першість серед ДЮФК Одеської області! Більше подробиць дивіться у першій частині звіту за посиланням ТУТ↵.

Хочеться зазначити що наприкінці 2020 року в Одеській обласній футбольній асоціації з’явився новий сучасний напрям футболу – Електронний футбол! Була проведена організаційна робота, визначено відповідальну особу за розвиток Е-футболу. Відповідальним став відомий спортивний журналіст Дмитро Богомолов. І вже у 2021 році заплановано декілька заходів з різних дисциплін Е-футболу у тісній співпраці з Українською асоціацією електронного футболу. Слідкуйте за анонсами на нашому сайті!

В 2020 році Одеська обласна футбольна асоціація була посилена в кадровому складі різних комітетів – наприклад Комітет дитячо-юнацького футболу очолює відомий футболіст з надпотужними досягненнями та репутацією – Заслужений майстер спорту України Олексій Гай! Олексій провів багато зустрічей та нарад з представниками дитячо-юнацьких футбольних закладів, розробив та узгодив зі всіма надважливий документ «Меморандум про взаємодію в дитячо-юнацькому футболі Одещини».

Надію Похлєбіну було обрано новою головою Комітету жіночого футболу (далі КЖФ) та переформатовано склад цього комітету. До складу КЖФ увійшли відомі футбольні особистості – Світлана Фрішко та Леонід Францискевич. Вже зазначено раніше, затверджено відповідального за розвиток Е-футболу тощо.

В 2020 році було приділено велику увагу соціальним мережам – офіційні сторінки з’явилися або запрацювали з новою потужністю. На даний час у ООФА є свої сторінки у відомих мережах Facebook, Instagram, Telegram, а на популярному відеохостингу YouTube у Асоціації з’явився власний Ютуб-канал. Тож ми намагаємося якомога всебічно висвітлювати свою роботу на різних ресурсах в мережі Інтернет. Запрошуємо всіх вболівальників футболу приєднуватися до нас! Ви будете в курсі того, що відбувається на футбольних полях Одещини і не тільки.

Далі буде…

З першою частиною звіту можете ознайомитися ТУТ↵

1