З 16 січня в Україні набувала чинності стаття 30 Закону України «Про забезпечення функціонування української мови як державної», за якою вся сфера обслуговування має перейти на українську. Зокрема ця стаття передбачає, що мовою обслуговування споживачів в Україні є державна мова. Отже, підприємстваустанови та організації всіх форм власності, а також фізичні особи-підприємці та інші суб’єкти господарювання, що обслуговують споживачів, мають надавати інформацію про товари та послуги, а також обслуговувати людей саме українською. Водночас інформація може дублюватися іноземною мовою, а на прохання клієнта його персональне обслуговування може здійснюватися також іншою мовою, прийнятною для сторін.

Просимо особливо звернути увагу на інформацію, яка стосується всіх нас, та просимо прийняти необхідні дії. Наприклад: спортивні заходи, оголошення, інформаційна продукція – оголошується та виготовляється державною мовою – згідно Статті 34 “Державна мова у сфері спорту”.

Інтернет-представництва (в тому числі веб-сайти, веб-сторінки в соціальних мережах) футбольних організацій, як суб’єктів господарювання, що реалізують товари і послуги в Україні та зареєстровані в Україні, виконуються державною мовою. Однак, можуть існувати версії іншими мовами – згідно п. 6 Статті 27 “Державна мова у сфері користувацьких інтерфейсів комп’ютерних програм та веб-сайтів”.

ЗАКОН УКРАЇНИ “Про забезпечення функціонування української мови як державної”

1