Фестиваль «Відкриті уроки футболу» («Open Fun Football Schools») у 10-й раз приймає Одеська область! Завтра “Відкриті уроки футболу” стартують в місті Южне.

Урочисте відкриття заплановано на 11-00 вівторка, 06.10.2020 року, на стадіоні Южненської Авторської школи ім. Гузика. Серед почесних гостей очикується поява куратора проекту від Української асоціації футболу Євгена Столітенка, Володаря Кубку УЄФА Олексія Гая, представників Одеської обласної футбольної асоціації та місцевої влади!

Проєкт «Відкриті уроки футболу» («Open Fun Football Schools») здійснюється в рамках діяльності зі співпраці між громадянським суспільством і громадським сектором задля миру, соціальної інтеграції та захисту дітей в Україні, що фінансується Європейським Союзом. Основними виконавцями в реалізації проєкту виступають Асоціація крос-культурних проєктів (Данія), Українська асоціація футболу, Всеукраїнська Фундація «Захист прав дітей», StreetFootballWorld (Німеччина), в партнерстві з Міністерством освіти і науки України та Національною поліцією України.

Проєкт залучає і створює міжсекторні мережі серед громадських об’єднань (зокрема, регіональних асоціацій футболу і клубів), шкіл, батьків, органів місцевого самоврядування, поліції, психологів, які спільними зусиллями сприяють взаємодії та соціальній інтеграції між вимушено внутрішньо переміщеними дітьми і молоддю з Донбасу і Криму та їхніми однолітками з приймаючих громад.

Проєкт використовує футбол як інструмент для розробки і впровадження освітніх та інформаційних кампаній з метою врегулювання мирних питань, соціальної інтеграції та захисту дітей.

Проєкт відкритий для всіх і націлений не на досягнення спортивного результату за будь-яку ціну, а на отримання радості від гри незалежно від рівня здібностей дитини, впровадження цінностей здорового способу життя молоді, профілактики та подолання дитячої злочинності і конфліктів, забезпечення рівного доступу до футболу дівчат, сиріт, дітей зі спеціальними потребами. Проєкт залучає до спільної участі не лише майбутніх гравців, але й майбутніх волонтерів і соціально активних громадян.

Протягом 2017-2021 років до проєкту залучені 68 місцевих громад у Донецькій, Луганській, Харківській, Дніпропетровській, Запорізькій, Херсонській, Миколаївській, Одеській і Київській областях, де проводяться такі основні активності (на даний час в умовах карантинних обмежень та з дотриманням протиепідемічних заходів):

створення волонтерської мережі і навчання волонтерів і молодіжних лідерів на низці робочих зустрічей і воркшопів, семінарів і мережевих таборів завдяки посібникам, розробленим кращими міжнародними та українськими експертами — за участю якнайменш 1020 волонтерів (40 % жінок) і 816 юнаків і дівчат — майбутніх волонтерів (60 % ВПО, 40 % дівчат);

надання школам, які беруть участь у проєкті, спортивного інвентарю та обладнання, а волонтерам і дітям-учасникам — екіпірування;

впровадження освітнього CSP-підходу («громада / спорт + школа + поліція») у шкільні заходи для дітей і їх батьків з метою захисту дітей, превенції дитячої злочинності і конфліктів — за участю 80000 дітей і 80000 батьків.

1