7 вересня 2019 року в Одеському національному академічному театрі опери та балету відбулася одинадцята щорічна премія «Золотий мангуст». Премія була заснована в 2009 році громадською організацією «Мангуст», вручається видатним спортсменам, тренерам та діячам спорту за вагомі внески у розвиток фізичної культури і спорту.
Серед номінантів на Міжнародну спортивну премію – Асасерю Акінорі – один з наймолодших великих чемпіонів в історії сумо, Олександр Тихонов – чотириразовий олімпійський чемпіон з біатлону, заслужений майстер спорту СРСР, Тимур Хубулурі – депутат парламенту Грузії, дворазовий чемпіон світу з дзюдо, Ахмет Айік – президент Асоціації боротьби Туреччини, Бібісара Асаубаева – п’ятиразова чемпіонка світу з шахів з Казахстану і багато інших.
Цього року лауреатами премії були представники 14 країн, серед нагороджених були і представники Одеського футболу. Так, спеціальним орденом за заслуги у спорті було нагороджено легендарного одеського футболіста Валерія Поркуяна, а також колишнього президента ФК «Чорноморець», мецената футболу, члена виконкому ООФА Григорія Бібергала.
Загалом, нагороди удостоїлись 22 спортсмена, тренера та діяча спорту.
Церемонія супроводжувалась виступами відомих вітчизняних та іноземних артистів, проходила в святковій та дружній атмосфері та ще раз підтвердила статус премії «Золотий мангуст», як однієї з найвизначніших спортивних премій України.

Одеська обласна футбольна асоціація висловлює подяку організаторам заходу, громадській організації «Мангуст» та всім причетним за чудове спортивне свято, а також вітає лауреатів премії з заслуженими нагородами.

За матеріалами сайтів:
ussm.odessa.gov.ua та odessa.online

1