З 13 по16 серпня на базі стадіону «Дружба» у селищі Голоби,  Ковельського району, Волинської області відбувся Чемпіонат України з футболу серед дівочих команд WU-15 Першої ліги 2019 року.
На протязі чотирьох днів проходили ігри між 12  командами-учасниками із різних регіонів України: збірна Одеської області; «Янтарочка»  м. Новоярівськ, Львівська область; «Карпати» м. Львів; «ДЮСШ №3» м. Івано-Франківськ; «Кобра» Луганська область;  збірна Закарпатської області; збірна Волинської області; збірна Житомирської області; збірна Хмельницької області; «Надвіряночка» м. Надвірна Івано-Франківська область; «СДЮШОР-16-Окіп» м. Київ; збірна Тернопільської області.
Команди, учасниці Першої ліги виборювали дві путівки у Вищу лігу.
Збірна Одеської області під керівництвом Мігова Віталія, Макаровой Оксани та Макаровой Ольги була складена з гравців ФК «Чорноморець» м. Одеса, представниць команд м. Южного, Арцизького, Саратського, Тарутинського, Біляївського, Б-Дністровського районів.
В першій ігровий день наша збірна здобула перемогу над командою збірної Закарпатської області. У другій ігровий день ми здобули перемогу над командою «Карпати» м. Львів і вийшли до півфіналу. У півфіналі зустрілися з командою «СДЮШОР-16-Окіп» м. Київ, де в основний час переможця не виявили. В серії післяматчевих пенальті більш вдало пробивали одеситки, тим самим забезпечив собі вихід у фінал та путівку у Вищу лігу.
У фіналі зустрілися дівочі команди збірної Одеської області та збірної Житомирської області (вони пропускали півфінальну стадію), де змагались за чемпіонство України з футболу серед дівочих команд WU-15 Першої ліги 2019 року! У фінальному матчі наша команда поступилася з мінімальним рахунком. Дала про себе знати втома.
Після завершення усіх матчів відбулася церемонія нагородження дипломами, медалями та кубками. Нагородження команд відбулось в офіційній атмосфері, за участі першого заступника голови райдержадміністрації Романа Кульцмана, Голобського селищного голови Сергія Гарбарука, заступника начальника відділу Української асоціації футболу Руслан Діденко та головного тренера дівочої збірної команди України до 17 років Сергія Сапронова.
Українська асоціація футболу визначила такі номінації:
• «Кращий воротар Чемпіонату» – Оксана Лапчак, збірна Тернопільської області;
• «Кращий захисник» – Лілія Лось, збірна Житомирської області;
• «Кращий півзахисник» – Яна Шкімбова, збірна Одеської області;
• «Кращий бомбардир» – Ірина Кіщак «Карпати» м. Львів та Дарина Кісільова, збірна Житомирської області.
П’єдестал Чемпіонату України з футболу серед дівочих команд віком до 15 років виглядає наступним чином:
Бронзовий призер команда «СДЮШОР-16-Окіп» м. Київ;
Срібний призер збірна Одеської області;
Чемпіон України збірна команда Житомирської області.
Тренери команди збірної Одеської області дуже вдячні своїм колегам тренерам з ФК «Чорноморець» м. Одеса, м. Южне, Арцизького, Саратського, Тарутинського, Біляївського, Б-Дністровского районів за підготовку гравців. А також батькам за підтримку своїх дівчат!
Тренери та гравці збірної Одеської області дякують Одеській обласній федерації футболу за фінансову допомогу та організацію поїздки!

Підготував – Мігов Віталій

1