28 жовтня в Одесі відбувся спільний проект УАФ, благодійного фонду «Розвиток футболу України» та ФК «Реал» (Мадрид) — «Відкриті уроки футболу «Фестиваль чемпіонів». Волонтери Федерації футболу України, яких координував Юрій Степанюк, та тренери всесвітньовідомого клубу провели уроки футболу, в яких, серед інших, взяли участь і кращі футболісти з усіх південних областей України.

Зокрема, Миколаївська область була представлена вихованцями СДЮШОР «Торпедо», Херсонська область — ДЮСШ «Херсон», а господарі, Одеська область, — збірною командою юних футболістів, до складу якої ввійшли представники близько 10-ти провідних дитячо-юнацьких футбольних клубів з Одеси та області. Серед них — СДЮШОР «Чорноморець», ДЮСШ-11 «Чорноморець», ДЮФК «Атлетік», ФК «Одеса», ДЮФК «Балкани» та інші.

На урочисту церемонію відкриття дитячого футбольного свята, окрім маленьких футболістів, тренерів титулованого клубу та волонтерів, також завітали перший заступник голови Одеської обласної федерації футболу, член Виконкому УАФ Ігор Шуховцев та видатний одеський футболіст Валерій Поркуян.

«Юні футболісти, сьогодні ви творите історію розвитку дитячо-юнацького футболу України. Упевнений, що цей неповторний захід, який проходить за ініціативи УАФ та підтримки голови Одеської обласної федерації футболу Максима Степанова, залишить яскраві спогади на все ваше життя. Адже в Одесі відбувається перший «Фестиваль чемпіонів» із залученням іноземних фахівців — тренерів найтитулованішого футбольного клубу Європи, ФК «Реал» (Мадрид)», — зазначив у своїй вітальній промові Ігор Шуховцев.

Далі юні футболісти займалися під керівництвом тренерів «Реалу» та волонтерів УАФ, відточуючи свою майстерність та беручи участь у різноманітних вправах і конкурсах. За словами першого віце-президента УАФ Вадима Костюченка, практика залучення іноземних фахівців для навчання дітей та вітчизняних тренерів допомагає творити нову історію українського футболу.

«Залучаючи іноземних фахівців, ми маємо можливість не тільки отримати такий необхідний досвід із новітніх тренерських практик, а й проводити порівняльний аналіз різних тренувальних методик, знайомитися з численними нюансами тренерської майстерності, які на перший погляд є непринциповими, але саме вони допомагають досягнути загального успіху в системі вдосконалення тренувальної роботи. Це інвестиції в майбутнє українського дитячо-юнацького футболу.

Ми щиро дякуємо футбольній Одещині, яка провела «Фестиваль чемпіонів», залучивши кращих юних футболістів південного регіону України. Ми системно аналізуємо новітні тренерські технології та застосовуємо їх у своїй роботі. Зокрема, головним майданчиком для реалізації та адаптації європейського досвіду для нас є новостворена Академія футболу УАФ. Саме там юні футболісти отримують досвід від кращих тренерів України. До речі, в останній день жовтня на футбольних майданчиках НТК ім. В. Баннікова відбудеться черговий майстер-клас уже для вихованців Академії футболу УАФ, який проведуть тренери-слухачі Центру ліцензування УАФ, що невдовзі отримають PRO-дипломи УЄФА.

Тому, користуючись нагодою, маю честь запросити всіх тренерів, які працюють в дитячо-юнацькому футболі, на цей майстер-клас. Тут ви отримаєте чудову можливість ознайомитися з новітніми технологіями та організаційними напрацюваннями в навчально-тренувальних програмах для юних футболістів», — зазначив Вадим Костюченко.

Прес-служба УАФ

1