21 липня в Одесі у приміщенні Музею футболу відбулося виїзне засідання Виконавчого комітету Федерації футболу України. За підсумками роботи виконком ухвалив низку важливих рішень.

Зокрема, Виконком УАФ підтримав проект рішення про передачу до статутного капіталу ТОВ «УАФ Маркетинг» усіх комерційних прав, які належать федерації. Також Виконком УАФ затвердив Договір про організацію та проведення Всеукраїнських змагань з футболу серед команд клубів УПЛ спортивних сезонів 2018/2019, 2019/2020 та 2020/2021 рр., доручив ТОВ «УАФ Маркетинг» укласти договір про передачу комерційних прав із маркетинговим партнером УПЛ на умовах, визначених Договором про організацію та проведення Всеукраїнських змагань з футболу серед команд клубів УПЛ спортивних сезонів 2018/2019, 2019/2020, 2020/2021 рр., затвердив план-календар Всеукраїнських змагань з футболу сезону 2018/2019 рр. та затвердив в цілому Регламент Всеукраїнських змагань з футболу серед команд клубів УПЛ сезону 2018/2019 рр., в якому передбачена можливість збільшення в наступному сезоні кількості учасників Прем’єр-ліги до 16-ти команд.

Окрім того, Виконком Федерації футболу України затвердив Дисциплінарні правила УАФ в новій редакції. Іншим рішенням Комітет погодив безоплатну передачу до державної і комунальної власності низки спортивних об’єктів (футбольних полів та стадіонів), які були зведені УАФ за програмою «Хет-трик».

Також виконком продовжив контракт із тренерським штабом національної збірної команди України з футболу до липня 2020 року і визначив основним завданням потрапляння збірної до фінальної частини чемпіонату Європи-2020.

Під час засідання Виконкому УАФ також розглядалося питання щодо перспективи введення системи VAR в Україні. Зокрема, голова Комітету арбітрів УАФ Лучано Лучі проінформував учасників засідання про хід підготовки до використання системи та кроки, які необхідно зробити для її впровадження та ефективної роботи. Як відзначив під час розгляду питання президент Федерації футболу України Андрій Павелко, система VAR може запрацювати у вітчизняному чемпіонаті ще до кінця поточного року. Попереднє тестування відповідного обладнання проводилось вже на матчі Суперкубку України, який відбувся 21 липня в Одесі.

Після завершення засідання президент УАФ Андрій Павелко вручив відзнаки і пам’ятні сувеніри від Федерації футболу України засновнику одеського Музею футболу Еммануїлу Ганєву і відомому функціонеру Едуарду Лучіну.

Інформація: https://ffu.ua/article/34175

1